Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 17.01.2016 14:44 Publikacja: 17.01.2016 14:18
Foto: 123rf.com
Jean-Claude Juncker przyznał, że nie będzie łatwo ograniczyć masowego napływu uchodźców i migrantów ekonomicznych do Niemiec. Ten kryzys, największy od czasu II wojny, uwypuklił duże różnice zdań krajów Unii i zagroził istnieniu strefy Schengen podróży bez kontroli paszportów.
Juncker przestrzegł jednak przez taką perspektywą. — Mniej Schengen oznacza mniej zatrudnienia, mniej wzrostu gospodarczego — stwierdził na konferencji w Brukseli. — Schengen jest jednym z największych osiągnięć europejskiego procesu integracji. Bez Schengen, bez swobodnego przepływu pracowników, bez swobody podróży obywateli europejskich euro traci sens. To samo dotyczy powiązania Schengen ze swobodą przemieszczania się i z rynkiem wewnętrznym. Jeśli ktoś chce zlikwidować Schengen, to ostatecznie dojdzie też do likwidacji jednolitego rynku. Także wywoła to problemy bezrobocia w Europie — powiedział.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rząd w Bukareszcie musi przeprowadzić bolesne reformy fiskalne po tym, jak Rumunii głęboko w oczy zajrzało ryzyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas