Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.08.2018 21:00 Publikacja: 29.08.2018 21:00
Foto: 123RF
Proces produkcji w inteligentnej fabryce kontrolują algorytmy komputerowe, a wszystkie maszyny, produkty i ludzie stale wymieniają informacje za pośrednictwem internetu. Wpływ, jaki nowoczesne technologie będą miały na strukturę zatrudnienia, może wydawać się fascynujący albo przerażający – w zależności od przyjętej perspektywy. Organizatorzy XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy nawiązali do czwartej rewolucji przemysłowej w tytule panelu poświęconego problemowi współczesnego rynku pracy.
W panelu weźmie udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiciele świata nauki – prof. Marek Rocki, rektor SGH, i prof. Piotr Wachowiak, prorektor ds. nauki i zarządzania SGH, oraz Jan Karasek, partner w KPMG w Polsce, Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard, Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska, i Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO BP. Partnerami debaty są KPMG oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wielkoskalowej powodzi nie przewidujemy - mówili dziś w Sejmie eksperci IMGW. Rzeki podniosły się nawet o 1,5 m....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rola Ameryki na globalnej mapie geopolitycznej znalazła się w centrum uwagi ekspertów podczas dyskusji, która wp...
Bruksela chce utworzyć specjalny fundusz wsparcia dla Ukrainy w wartości 100 mld euro. Ma to pomóc zakończyć ros...
Wojna rozpętana przez rosyjskiego dyktatora będzie kosztowała Rosję utratę do 14 proc. PKB. Wyliczyli to nie obc...
Jeśli niemiecki rząd nie wywiąże się z umowy, jeśli gospodarka pod presją ceł nie obroni się, to ludzie zwrócą s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas