Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem obecnym na największych zachodnioeuropejskich giełdach, gdzie w początkowej fazie handlu nieco więcej do powiedzenia mieli kupujący. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który może zdecydować losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych parkietach.

Zainteresowaniem kupujących w Warszawie cieszą się przede wszystkim największe spółki z WIG20, które o poranku w komplecie notowane były na plusach.Poranne wzrosty indeksów w Warszawie zawdzięczamy w dużej mierze drożejącym walorom spółek energetycznych. Prym w tym gronie wiodą papiery Energi wspierane lepszymi od oczekiwań wstępnymi wynikami za IV kwartał. Kupujący są też bardzo aktywni na akcjach banków. Kurs PKO BP wspiął się o poranku na nowy historyczny rekord. Dobra passę kontynuują również notowania spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu.

Pozytywne nastroje udzieliły się również segmentowi małych i średnich spółek, gdzie we wtorkowy poranek większość firm notowana była na plusie.