Reklama
Rozwiń
Reklama

WIG20 przedłużył spadkową serię

Mocna przecena Orlenu okazała się być kulą u nogi dla indeksu WIG20. Ten, trzecią sesję z rzędu, zakończył spadkiem. W czwartek stracił 0,4 proc.

Publikacja: 23.05.2024 17:30

WIG20 przedłużył spadkową serię

Foto: Fotorzepa

Patrząc na czwartkowe notowania indeksu WIG20, można powiedzieć, że był to indeks dwóch prędkości, a motorem zmian były przede wszystkim wyniki finansowe. Z jednej strony mieliśmy m.in. akcje Allegro czy też Cyfrowego Polsatu, które wyraźnie zyskiwały na wartości po publikacji danych za I kwartał. Na drugim biegunie znalazł się z kolei Orlen, którego wyniki przełożyły się na mocną przecenę.

Przez większość część dnia górą były jednak niedźwiedzie. Te wspierane był także korektą spadkową, która dotknęła KGHM. Inna sprawa, że po uderzeniu podaży z początku notowań nasz rynek też w miarę szybko się otrząsnął i w kolejnych godzinach byliśmy jednak świadkami przeciągania liny, aniżeli wyraźnej dominacji, którejś ze stron rynkowych.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Na GPW trwa przeciąganie liny
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Giełda
Giełdy zareagowały na plan pokojowy. Warszawa została daleko w tyle
Giełda
Nancy Pelosi ma status legendarnej inwestorki
Giełda
Ciężki początek sesji na GPW. WIG20 ląduje na wsparciu
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Giełda
Strach przed bańką AI wraca. SoftBank traci 11 procent
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama