Firma Oanda, pośrednik w inwestowaniu online, usług walutowych i analitycznych, ogłosiła Roberta Lewandowskiego swoim pierwszym globalnym ambasadorem marki.

- Robert Lewandowski to profesjonalista najwyższej klasy. Jego styl gry – strategiczny, precyzyjny i budzący zaufanie – idealnie odzwierciedla ideę "inteligentnego inwestowania", która stanowi obietnicę marki Oanda - komentuje Darren Moffett, szef marketingu w Oanda. - Oanda stawia na inteligentne inwestowanie, oferując klientom intuicyjną platformę do handlu na rynkach finansowych, zaawansowane narzędzia analityczne i wysoką skuteczność realizacji zleceń – wszystko, czego potrzebują, by odpowiednio zarządzać swoimi transakcjami. Chcieliśmy mianować ambasadorem marki osobę, która odzwierciedlałaby ducha naszej firmy – mistrza w swojej dziedzinie, znanego ze swojego profesjonalizmu i rozpoznawalnego na całym świecie. Robert idealnie wpisuje się w naszą wizję - dodaje.

Oanda, jedna z czołowych grup zajmujących się tradingiem online, chce zwiększyć swój udział na wielu światowych rynkach. W ramach partnerstwa Lewandowski pojawi się jako twarz i głos marki w licznych globalnych kampaniach multimedialnych. Ma to na celu komunikowanie misji Oanda, jaką jest dostarczanie narzędzi umożliwiających traderom podejmowanie inteligentniejszych decyzji inwestycyjnych.

- Ogromnie cieszę się na współpracę z Oanda - zwłaszcza, że dzielimy wspólną pasję - dążenie do bycia najlepszym i dawanie z siebie wszystkiego. Odpowiednie przygotowanie, koncentracja i umiejętności to kluczowe elementy sukcesu - zarówno na boisku, jak i w finansach - podkreślił w komunikacie prasowym Robert Lewandowski.

Oanda jakiś czas temu zawitała także na rynku polskim przejmując firmę TMS Brokers.- Robert Lewandowski jest w Polsce uznawany za prawdziwą ikonę sportu. Będąc w swojej dziedzinie światowej klasy liderem, idealnie pasuje do wizji i założeń strategicznych, które chcemy osiągnąć. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy powitać Roberta jako ambasadora marki w kluczowym momencie naszego rozwoju, związanego z ekspansją firmy na rynkach europejskich i integracją polskiego domu maklerskiego Oanda TMS Brokers w globalne struktury grupy Oanda - podkreśla Marcin Niewiadomski, dyrektor Oanda na Europę.