Reklama
Rozwiń

Zanosi się na najgorszy rok amerykańskich akcji od światowego kryzysu

Będzie jeszcze gorzej niż spodziewa się większość inwestorów- ostrzega Michael Wilson, strateg banku Morgan Stanley, który przewidział tegoroczne spadki. W 2023 roku zanurkują nie tylko ceny akcji, ale także zyski.

Publikacja: 19.12.2022 12:55

Zanosi się na najgorszy rok amerykańskich akcji od światowego kryzysu

Foto: AFP

Wprawdzie inflacja zaczyna hamować po osiągnieciu historycznych szczytów, ale oznaki słabnięcia amerykańskiej gospodarki są niepokojące, podkreśla strateg Morgana Stanleya, znany ze swojego niedźwiedziego nastawienia.

Analitycy tego nowojorskiego banku prognozują, że w2023 roku zysk na akcję wyniesie 180 dolarów w porównaniu ze średnią rynkową prognozą na poziomie 231 USD.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Giełda
Sprzyjające otoczenie to było za mało dla GPW
Giełda
Rekord indeksu S&P 500. Pomogło podpisanie umowy USA z Chinami
Giełda
Hossa w 2025 r. nie była im pisana. Giełdowi outsiderzy I półrocza
Giełda
Kapitalna sesja na GPW. WIG20 zyskał ponad 2 proc.
Giełda
Arlen wszedł na giełdę z krótką listą zakupów