Indeks szerokiego rynku spadł w piątek o 0,6 proc. W dół najmocniej ciągnął go WIG20, który ostatecznie dzień zakończył 0,9 proc. spadkiem. Z kolei mWIG40 i sWIG80 dzień zakończyły na minimalnym, odpowiednio 0,1 proc. i 0,3 proc. minusie. Obroty nie powalały i sięgnęły 920 mln zł.

Wśród największych firm liderem wzrostów było Allegro, którego akcje podrożały o 5,3 proc. Dobrze radzili sobie jeszcze reprezentanci branży odzieżowej. Wykres notowań CCC oraz LPP wzrósł o odpowiednio 4 proc. i 1,6 proc. Na przeciwnym biegunie znalazły się jednak banki. Może to mieć związek z szacunkami Związku Banków Polskich, które mówią o nawet 16 mld zł straty w wypadku skorzystania z wakacji kredytowych przez 80 proc. osób do tego uprawnionych. Notowania PKO BP oraz Banku Pekao spadały o odpowiednio 3,4 proc. i 2,9 proc.

Patrząc na średnie firmy ciężko było wyróżnić stanowczego lidera sesji. Z kolei wśród spadających firm wyróżniały się Kernel oraz Tauron, których walory taniały o odpowiednio 3,3 proc. i 3 proc.

Wśród małych firm największe, 6 proc. wzrosty osiągnęły akcje Rawlpluga, co jest efektem dobrych wyników po I kw. Na przeciwnym biegunie było za to Onde. Walory firmy budowlanej działającej w branży OZE taniały o 9,7 proc.

Przyglądając się branżowym indeksom widać znaczącą dominację niedźwiedzi. O 3 proc. zniżkowały WIG-energia i WIG-spożywczy. Drugiemu z wymienionych indeksów przeszkadzały spadki firm ukraińskich.