Reklama
Rozwiń
Reklama

Niedźwiedzie ostatecznie zdominowały sesję

Choć na początku sesji wszystkie indeksy świeciły na zielono, to pod koniec dnia tylko sWIG80 uchował się przed spadkami.

Publikacja: 18.02.2022 17:36

Niedźwiedzie ostatecznie zdominowały sesję

Foto: Bloomberg

W piątek indeksy WIG, WIG20 oraz mWIG 40 spadły odpowiednio o 0,9 proc., 1,5 proc. oraz 0,5 proc. Z kolei indeks grupujący małe spółki wzrósł o ponad 0,5 proc. Pod sam koniec sesji liderem wzrostów wśród największych spółek został Orange Polska, którego notowania wzrosły o 2,2 proc. Widać więc wyraźne odreagowanie względem czwartkowej sesji, kiedy walory spółki telekomunikacyjnej spadły o 1,7 proc. Przez całą sesję jednak dobrze prezentowały się walory KGHM-u, które wzrosły o 1,6 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Zohran Mamdani, nowy burmistrz Nowego Jorku zapowiada zmiany. Co na to biznes i politycy?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Giełda
Niedźwiedzie ruszyły do ataku na GPW
Giełda
Rewelacyjny miesiąc w wykonaniu polskich akcji
Giełda
Banki wsparły odbicie indeksów w Warszawie
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Giełda
Berkshire Hathaway z solidnym zyskiem i górą gotówki
Reklama
Reklama