Reklama

Biały Dom naciskał, by zablokować handel akcjami GameStop?

Anonimowy pracownik firmy Robinhood, udostępniającej popularną aplikację do handlu na giełdzie, napisał w serwisie Reddit, że jego firma była naciskana przez Biały Dom. Według niego administracja Bidena chciała zablokowania handlu akcjami GameStop.

Aktualizacja: 29.01.2021 14:01 Publikacja: 29.01.2021 13:28

Biały Dom naciskał, by zablokować handel akcjami GameStop?

Foto: Bloomberg

„Pracuje dla Robinhood. Nie zabijajcie mnie. Niskiego poziomu, techniczny szajs, ekspert od nauk komputerowych a nie od finansów. Zgadnijcie, co słyszeliśmy wczoraj? Vladimir – tak, nasz założyciel Vladimir – oraz ludzie z Apartamentu C, otrzymywali telefony z Sequoia Capital i z Białego Domu, w których naciskano ich, by wstrzymali handel akcjami GameStop itp. Gwarantuje Wam, że to samo miało miejsce w E-Trade oraz innych firmach, które wstrzymały handel. Składajcie raporty na stronach SEC” – napisał na Reddicie rzekomy pracownik Robinhood.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Giełda
Małe spółki wracają do gry. Jakie mają atuty?
Giełda
WIG20 robi krok w tył. sWIG80 powyżej 30 tys. pkt
Giełda
Mocne uderzenie popytu na starcie tygodnia w Warszawie
Giełda
Byki znów górą na GPW, ale niepewność pozostaje
Giełda
Insiderzy znów aktywni na krajowym parkiecie
Reklama
Reklama