Amica, Dino Polska, Famur, LiveChat Software, Mercator, PGE i PZU – tak w opinii analityków technicznych brzmi odpowiedź na tytułowe pytanie. Eksperci wytypowali tę siódemkę do naszego hipotetycznego portfela na luty, kierując się tylko sytuacją na wykresach poszczególnych walorów. I choć każdy typuje niezależnie, to tym razem dostrzegane przez nich potencjalne sygnały kupna są dość zbieżne.

Czytaj także: W co inwestować w 2021. IPO na małym i dużym parkiecie

W uzasadnieniach dominuje bowiem schłodzenie rynkowe, które sprowadziło kursy akcji do ważnych poziomów wsparć, jak średnia krocząca z 200 sesji, dolna wstęga Bollingera czy kluczowe zniesienie Fibonacciego. O schłodzeniu świadczy też m.in. fakt, że średnia wartość oscylatora RSI(14) dla typowanych spółek jest znacznie poniżej granicy wykupienia, a mianowicie przy 49,3 pkt. Korekta notowań i test ważnych barier technicznych przemawiają w opinii ekspertów za odbiciem notowań w najbliższych tygodniach, zwłaszcza wśród spółek o dużej i średniej kapitalizacji, o czym świadczy skład lutowego zestawienia.

W styczniu intuicja ekspertów nie zawiodła. Złożony z ich wskazań portfel zarobił 7,9 proc., podczas gdy WIG stracił 0,1 proc. Na dziewięć wskazanych spółek tylko dwie zakończyły miesiąc pod kreską. Eksperci kontynuują dobrą passę z 2020 r.