Wczoraj na warszawskiej giełdzie panowały mieszane nastroje. Przez cały dzień WIG20 oscylował wokół kreski wyznaczającej poniedziałkowe zamknięcie. Ostatecznie bykom udało się wypchnąć ten indeks powyżej poniedziałkowego zamknięcia. WIG20 zyskał 0,3 proc. i zatrzymał się na poziomie 2307 pkt. Na innych giełdach w Europie przewaga popytu była jednak wyraźnie większa niż w Warszawie.

We wtorek w USA więcej do powiedzenia mieli kupujący. Dow Jones Industrial zyskał 0,9 proc., zaś S&P500 wzrósł o 1,1 proc. Najlepiej radził sobie jednak Nasdaq, który poszybował o 1,7 proc. Co przyniesie środowa sesja?

W pierwszych minutach sesji indeks grupujący 20 największych emitentów zyskuje 0,3 proc. Celem byków na dziś jest utrzymanie WIG20 powyżej poziomu 2300 pkt. Kolejnym wsparciem są minima z poniedziałku i wtorku na poziomie 2391 pkt. Lokalnym oporem jest z kolei maksimum z 13 kwietnia na 2322 pkt.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest dość bogaty. Poznamy m.in. krajowy wzrost zatrudnienia w marcu, odczyty wskaźnika CPI dla Wielkiej Brytanii oraz strefy euro, zostaną ujawnione tez zapasy ropy naftowej w USA.

Rano na rynku walutowym złoty w niewielkim stopniu osłabia się względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,16 zł, zaś dolar amerykański kosztuje 3,36 zł. Bitcoin drożeje o ponad 2 proc., do 8,1 tys. USD.