Indeks dużych spółek zaczyna dzień od niewielkiej przeceny. Na starcie sesji znów słabsze są banki, jednak spadki nie są duże. PKO BP traci 0,5 proc. Gorzej wypadają Asseco Poland i LPP, które zniżkują o ponad 1 proc. Z kolei na czele tabeli JSW, Cyfrowy Polsat i CD Projekt. Początek dzisiejszej sesji nie przynosi zmian jeśli chodzi o układ sił na WIG20. Od góry indeks poddaje się linii trendu spadkowego, natomiast coraz ciaśniej robi się na dole, gdzie byki bronią wsparcia. Więcej emocji powinien przynieść handel w kolejnych godzinach. Przypomnijmy, że dziś dojdzie do rozliczenia kontraktów wrześniowych.

Wczorajsza sesja w USA zakończyła się nieznaczną zmianą indeksów. Dziś większość europejskich giełd zaczęło na zielono. Niemiecki DAX zyskuje 0,68 proc.

Na rynku walut złoty pozostaje słaby. Euro kosztuje 4,57 zł, a dolar 3,88 zł. Kurs eurodolara sięga 1,177.

Na rynku surowców, po wczorajszej zniżce straty stara się odrobić złoto. Uncja z rana wyceniana jest na 1761 dolarów. Baryłka ropy tanieje do 72,2 dolara.

Z danych makroekonomicznych warto wspomnieć o wczorajszej sprzedaży detalicznej w USA, która okazała się wyższa od oczekiwań. Dziś z kolei będziemy przyglądać się krajowym danym z rynku pracy - zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw i przeciętnym wynagrodzeniu.