Aktualizacja: 29.01.2015 16:37 Publikacja: 29.01.2015 16:37
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Wskutek tego, indeks blue chips zakończył notowania 0,93 proc. nad kreską, a wskaźnik szerokiego parku umocnił się o 0,65 proc. względem zamknięcia z dnia poprzedniego. Słabiej radziły sobie natomiast spółki zgrupowane w indeksie mWIG40, które zakończyły notowania symboliczną zwyżką o 0,14 proc. Ruchom tym towarzyszyły obroty w okolicach 800 mln zł. To wynik o blisko jedną czwartą gorszy niż podczas środowej sesji.
Na polskim rynku najwięcej powodów do zadowolenia mieli akcjonariusze Synthosu. Akcje chemicznej spółki zdrożały w czwartek aż o 5,5 proc., wyprzedzając pod względem skali zwyżek m.in. PKN Orlen (4,6 proc.). Walory giganta paliwowego znalazły się tym samym na blisko dwuletnim szczycie notowań. Uwagę zwracała też Jastrzębska Spółka Węglowa (3,4 proc.), która odrabiała strat po środowej przecenie kursu. Miała ona związek – przypomnijmy – z trwającymi w spółce strajkami i ryzykiem zaniechania programu oszczędnościowego. Ostatnią dużą spółką, która ewidentnie wyróżniała się na tle szerokiego rynku jest PZU. Papiery największego polskiego ubezpieczyciela wciąż zyskiwały na fali ogłoszonej strategii na lata 2015-2020 r. Spółka poinformowała wówczas, że planuje umocnienie swojej pozycji, akwizycje w obszarze opieki medycznej i kontynuację dość hojnej polityki dywidendowej.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas