Na Binance, która jest liderem pod względem udziałów w rynku handel spot zmalał o 45 proc. do 5,4 biliona dolarów.

W przypadku bitcoina, którym handlowano najczęściej, spadek obrotów wyniósł 31 proc. Ta najważniejsza waluta cyfrowa od końca listopada przeważnie notowana jest w okolicach 17 tys. dolarów.

Czytaj więcej

Rosja legalizuje handel w kryptowalutach

Spadek obrotów jest kolejnym sygnałem świadczącym, iż na pewien czas instytucje opuściły ten rynek i trochę potrwa zanim odzyskają zaufanie, nie traci optymizmu Matt Maley, główny strateg Miller Tabak+Co.

To szczególna cecha rynku niedźwiedzia, podkreśla ten znany ekspert. - Ich klienci (instytucji finansowych-red.) są mniej skłonni wybaczać, kiedy ponoszą duże straty - dodaje Matt Maley, cytowany przez Bloomberga.

Branża wciąż odczuwa skutki bankructwa giełdy FTX i obawia się kolejnych wstrząsów. Ostatnio broker Genesis zmniejszył zatrudnienie o 30 proc.

W piątek Justin Sun dokonał transferu stablecoinów o wartości około 100 milionów dolarów do swojej singapurskiej giełdy Huobi, która ostatnio zmagała się z falą odpływu inwestorów. W ciągu 24 godzin wycofano z niej aktywa cyfrowe o wartości 85 milionów dolarów, wskazują dane Coinglass. Giełda postanowiła ograniczyć zatrudnienie o 20 procent.