Polski blockchain doceniony w Japonii

Billon - polska spółka technologiczna - przedłużyła umowę o współpracy z japońską firmą Mitsui Knowledge Industry (MKI) w zakresie wdrażania rozwiązań stworzonych na bazie technologii blockchain.

Aktualizacja: 25.07.2018 13:15 Publikacja: 25.07.2018 13:02

Polski blockchain doceniony w Japonii

Foto: www.billon.live/pl

Andrzej Horoszczak, prezes i założyciel Billon podkreśla, że MKI doceniło rozwiązania rodzimego startupu – technologię do płatności pieniądzem elektronicznym oraz platformę do przechowywania i przesyłania dokumentów między instytucjami i klientami.

- Japoński sektor finansowy i ubezpieczeniowy dostrzega w blockchainowym repozytorium dokumentów szansę na optymalizację i unowocześnienie efektywnej komunikacji z klientem - twierdzi Andrzej Horoszczak. - Japońskie firmy szczególną wagę przykładają do usług elektronicznego doręczenia z aktywnym potwierdzeniem oraz zdalnego zawierania umów online. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia płatności bezgotówkowych, ponieważ japoński rynek może stać się w ciągu najbliższych lat jednym z najbardziej obiecujących dla firm oferujących tego typu rozwiązania - kontynuuje szef Biliiona.

Czytaj także: Japoński nadzór zaszkodził kryptowalutom

Przekonanie japońskich konsumentów do płatności bezgotówkowych jest jednym z największych wyzwań dla firm działających na tamtejszym rynku. Z danych japońskiego Ministerstwa Finansów, Handlu i Przemysłu wynika, iż tylko 18 proc. płatności realizowanych w Japonii ma postać bezgotówkową. Co ciekawe, w Chinach ten odsetek stanowi już 60 proc. Japońskie władze planują w ciągu najbliższych dwóch lat wprowadzić zmiany regulacyjne umożliwiające udostępnianie stronom trzecim dostępu do rachunków bankowych i danych. Ma to na celu ograniczenie wysokiego poziomu obrotu gotówką.

Rozwiązanie stworzone przez Billon, bazujące na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT), pozwala na natychmiastowe i bezpośrednie przesyłanie pieniędzy w formie cyfrowych danych. W odróżnieniu od innych rozwiązań blockchainowych Billon nie używa kryptowalut. Technologia obsługuje waluty narodowe posiadające pełne pokrycie i wymienialność w gotówce papierowej.

Japońska strona jest także zainteresowana drugim flagowym produktem polskiej spółki. Jest nim blockchainowy system Billona do przechowywania i przesyłania dokumentów ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowej tożsamości użytkowników oparte na protokole blockchainowym, z pełnym zabezpieczeniem przed ingerencją w treść dokumentu. Japońscy partnerzy widzą duży potencjał w możliwości realizacji przez software Billona usług elektronicznego potwierdzenia doręczenia oraz zdalnego zawierania umów online. - Zamierzamy aktywować działania marketingowe zmierzające do wdrożenia rozwiązań Billona w Japonii i Azji Południowo-Wschodniej - potwierdza Takumi Onodera, zastępca dyrektora generalnego MKI.

Mitsui Knowledge Industry z siedzibą w Tokio działa od ponad 50 lat. - Przedłużenie umowy partnerskiej, którą zawarliśmy na jesieni ubiegłego roku, otwiera przed nami możliwości eksportu polskiej technologii blockchainowej do Japonii, Wietnamu i Indonezji. Mamy nadzieję, że wieloletnie doświadczenie MKI i niezrównana sieć kontaktów doprowadzą do wdrożenia technologii Billona przez wiele firm na rynku japońskim i w innych krajach azjatyckich - dodaje Andrzej Horoszczak.

Finanse
Warren Buffett przejdzie na emeryturę. Ma go zastąpić Greg Abel
Finanse
Berkshire ze spadkiem zysków, rośnie za to góra gotówki
Finanse
Polacy niespecjalnie zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej
Finanse
Norweski fundusz emerytalny z miliardową stratą
Finanse
TFI na zakupach, OFE wyprzedają polskie akcje
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem