Przed dwoma laty Roubini zasłynął tym, że jako jeden z niewielu amerykańskich ekonomistów przewidział wybuch kryzysu finansowego w USA.

– To jeszcze nie koniec – powiedział Roubini we wczorajszym wywiadzie radiowym dla BBC. – To, co teraz nas czeka w strefie euro, to drugi etap typowego kryzysu finansowego – dodał. Podkreślił, że pakiet ratunkowy opiewający na 750 mld euro, który miał zapobiec rozprzestrzenieniu się greckiej epidemii, nie zdołał uspokoić rynków, gdyż wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie, czy rządy są wystarczająco silne, by zrealizować konieczne programy oszczędnościowe.

Rynki nadal mają obawy co do wypłacalności niektórych krajów i to jest „poważny problem gospodarczy i finansowy strefy euro” – powiedział Roubini w programie BBC zatytułowanym „Today”. Ostatnie zamieszki w Grecji w odpowiedzi na plany cięć wydatków budżetowych wzmogły wątpliwości co do tego, czy niektóre europejskie rządy są w stanie rozwiązać te problemy, uważa Roubini. – Jest kwestią niesłychanie ważną, czy możemy mieć zaufanie do wiarygodności rządów w tej sytuacji – dodał.

Roubini powiedział też, że poważna próba czeka jeszcze nową brytyjską koalicję rządową konserwatystów z Liberalnymi Demokratami. Rząd zapowiedział na 22 czerwca przedstawienie szczegółowych planów redukcji rekordowego deficytu budżetowego – Zobaczymy, kiedy to wszystko zacznie się dziać, kiedy będą musiały być podjęte twarde decyzje dotyczące przychodów i wydatków i czy wtedy koalicja nadal będzie silna czy już nie - powiedział Roubini.