Polka główną ekonomistką EBOR

Od września br. główną ekonomistką Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju będzie Beata Smarzyńska-Javorcik, profesor ekonomii na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Aktualizacja: 25.02.2019 13:27 Publikacja: 25.02.2019 13:23

Polka główną ekonomistką EBOR

Foto: Bloomberg

Profesor Javorcik zastąpi na tym stanowisku Siergieja Guriewa, który kieruje zespołem ekonomistów EBOR od stycznia 2016 r. Guriew zamierza wrócić do pracy naukowej w paryskiej uczelni Sciences Po. 

Beata Javorcik ma polskie obywatelstwo, ale jej kariera akademicka i zawodowa rozwijała się od początku za granicą. Ukończyła studia magisterskie w zakresie ekonomii na amerykańskim Uniwersytecie Rochester, a tytuł doktora uzyskała na Uniwersytecie Yale w 1999 r.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Finanse
Warren Buffett przejdzie na emeryturę. Ma go zastąpić Greg Abel
Finanse
Berkshire ze spadkiem zysków, rośnie za to góra gotówki
Finanse
Polacy niespecjalnie zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej
Finanse
Norweski fundusz emerytalny z miliardową stratą
Finanse
TFI na zakupach, OFE wyprzedają polskie akcje