Co najmniej miesięczne płatne praktyki w Danone, Tieto, PwC, Ernst & Young, ING Banku Śląskim i On Board PR czekają na zwycięzców tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu Karierosfera. Organizuje go Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia pod patronatem medialnym „Rzeczpospolitej".

W konkursie może wystartować każdy student zainteresowany wiedzą biznesową. Nie mają znaczenia rok ani kierunek studiów. Na początek (do 28 marca) wystarczy rozwiązać krótki test online (www.karierosfera.pl) składający się z dziesięciu pytań dotyczących wybranej dziedziny.

4803 studentów wystartowało w 2010 r. w Karierosferze

Podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy Karierosfery mają do wyboru kilka dziedzin każda pod patronatem innej formy, fundatora praktyk. W tym roku dziedzin jest sześć: audyt (Ernst & Young), inżynieria oprogramowania (Tieto), sprzedaż (Danone), finanse przedsiębiorstw (PwC), IT bankowość (ING Bank Śląski) i Public Relations (On Board PR).

6 kwietnia studenci, którzy zdobędą najwięcej punktów w internetowym teście, spróbują sił w II etapie – teście zorganizowanym w 14 największych ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Dziesiątka najlepszych w każdej dziedzinie będzie rywalizować w finale Karierosfery organizowanym 15 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.