Reklama
Rozwiń

Powstanie silna grupa w tworzywach

Do końca roku Lentex produkujący wykładziny podłogowe i włókniny zamierza połączyć się z Plast-Boksem wytwarzającym opakowania

Publikacja: 06.06.2011 04:11

Stabilne notowania lenteksu

Stabilne notowania lenteksu

Foto: Rzeczpospolita

To kolejny krok w kierunku konsolidacji branży związanej z przetwórstwem tworzyw sztucznych po niedawnym przejęciu przez Lentex prywatyzowanego Gamrata.

– Do działań związanych z połączeniem z Plast-Boksem zamierzamy przystąpić po wakacjach – mówi Wojciech Hoffmann, prezes Lenteksu. W ten sposób powstanie grupa o rocznych przychodach ponad 0,5 mld zł.

A to jeszcze nie koniec. Prezes Lenteksu zapowiada, że w czerwcu zostaną wznowione rozmowy z węgierskim Graboplastem na temat możliwej współpracy biznesowej i powiązań kapitałowych.

Plan konsolidacji branży popiera Krzysztof Moska, wiodący inwestor giełdowych spółek. –Jako akcjonariusz czekam na propozycję zarządów w tym zakresie – mówi Moska.

Propozycji fuzji nie sprzeciwiają się też władze Plast-Boksu. – Sądzę, że przystąpimy do rozmów z Lenteksem po powołaniu nowego zarządu – uważa Grzegorz Pawlak, członek zarządu i 9,9-proc. udziałowiec firmy. Do zmian dojdzie podczas zwołanego na 9 czerwca Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

– Dzięki połączeniu obie grupy od razu mogłyby poczynić oszczędności przy zakupach surowców. Otrzymywalibyśmy większe rabaty cenowe niż obecnie – mówi Pawlak.

Jego zdaniem Lentex i Gamrat pozyskałyby solidnego partnera na rynku ukraińskim. – Wkrótce Plast-Box odda do użytku w Czernihowie halę o powierzchni 6 tys. mkw., w której będzie można zainstalować 24 linie produkcyjne. W efekcie nasze moce mogą wzrosnąć na Ukrainie nawet o 150 proc. – twierdzi Pawlak. Tym samym Plast-Box przetwarzałaby w tym kraju 500 ton tworzyw rocznie. Aby w pełni wykorzystać posiadane moce, już realizuje zlecenia na rzecz ukraińskiej sieci marketów Epicentr oraz międzynarodowej grupy Curver.

 

 

Finanse
Listy zastawne: klucz do tańszych kredytów mieszkaniowych?
Finanse
Otwarcie na dialog, czekanie na konkretne działania
Finanse
Putin gotowy na utratę zamrożonych aktywów. Już nie chce kupować boeingów
Finanse
Donald Trump wybiera nowego szefa Fed. Kandydat musi spełniać podstawowy warunek
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora