Amerykańsko-kanadyjska firma zajmująca się produkcją filmów poinformowała, że w marcu 2021 roku na ekranach kin pojawi się „The Unbearable Weight of Massive Talent”. Produkcja pomyślana jako meta-film, pełna jest odniesień do dorobku Nicolasa Cage'a.

W filmie aktor zagra samego siebie. Cage będzie rozmawiał z „wersją” siebie z lat dziewięćdziesiątych, drwiącą z angażowania się w niskobudżetowe produkcje i małej popularności. Filmowy Cage będzie zmagał się również z problemami z nastoletnią córką oraz zostanie zmuszony do pojawienia się na przyjęciu urodzinowym meksykańskiego milionera, który jest wielkim fanem aktora i marzy, aby pokazać mu scenariusz filmu, nad którym pracuje. Z Cage'em skontaktuje się CIA, które poinformuje go, że meksykański milioner jest w rzeczywistości bossem narkotykowym, który odpowiedzialny jest za porwanie córki prezydenta Meksyku. Aktor będzie poproszony przez rząd amerykański o pomoc. Gdy sytuacja ulegnie pogorszeniu, Cage będzie musiał wykorzystać postacie, w które się wcielał w przeszłości, aby uratować siebie i swoją córkę.

Film wyreżyserowany zostanie przez Toma Gormicana („That Awkward Moment”) oraz opiera się na scenariuszu napisanym wspólnie z Kevinem Ettenem („Ghosted”). Za produkcję filmu odpowiada Kevin Turen.