Jak zapowiadają twórcy wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń nie jest przypadkowe. „Dziewczyny z Dubaju” oparte są na autentycznej historii.

Głównym scenarzystą filmu jest Mitja Okorn. Tekst powstał na podstawie wydanej w 2015 roku książki „Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka. Autor, bazując głównie na aktach sprawy sądowej, opisał w niej proceder wysyłania przez sutenerki polskich kobiet do Dubaju. Piękne dziewczyny miały tam pracować w charakterze hostess na galach czy przyjęciach, w rzeczywistości stawały się „luksusowymi prostytutkami” dla arabskich szejków. Były wśród nich m.in. zwyciężczyni konkursu Miss Polonia, uczestniczka programu „Top Model”, aktorki, modelki. W aferę zamieszani byli też ludzie ze świata polityki, biznesu, sportu.

Bohaterką filmu jest młoda dziewczyna, która marzy o „wielkim świecie”. Gdy nadarza się okazja nie ma obiekcji, by stać się luksusową damą do towarzystwa, a potem również sutenerką organizującą specyficzne „biuro podróży” do Dubaju.

Zdjęcia do „Dziewczyn z Dubaju” trwają już od miesiąca. Reżyserii podjęła się Maria Sadowska, która zadebiutowała etiudą „Non stop kolor” w nowelowym filmie „Demakijaż”. Jej pierwszą pełnometrażową fabułą był „Dzień kobiet” o kasjerce z sieciowego sklepu „Motylek”. Kolejny obraz „Sztuka kochania” był opowieścią o niełatwym życiu lekarki Michaliny Wisłockiej, autorki seksuologicznego poradnika wydanego w Polsce w latach 70. Oba te tytuły, podobnie jak „Dziewczyny z Dubaju” oparte były na autentycznych historiach.

W nowym filmie Sadowskiej grają m.in. Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Józef Pawłowski, Giullio Berruti. Ostatnio do obsady dołączyli też aktor i  scenarzysta i reżyser Andrea Preti („One More Day”) oraz Luca Molinari („The Lady from the Sea”).

Producentami „Dziewczyn z Dubaju”  są Emil Stępień i Dorota Rabczewska-Stępień. Zdjęcia kręcone są w Polsce, na Lazurowym Wybrzeżu we Francji i oczywiście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Premiera filmu, który będzie dystrybuowała firma Kino Świat, przewidziana jest na koniec stycznia 2021 roku.