Reuters potwierdził informację o śmierci Alley u jej agenta. Oświadczenie w sprawie śmierci aktorki wydały też jej dzieci, umieszczając je na oficjalnym koncie aktorki na Twitterze. Alley zmarła w Moffitt Cancer Center na Florydzie.

"Ze smutkiem informujemy was, że nasza niezwykła, zawzięta i kochająca matka odeszła po walce z rakiem, który został niedawno wykryty" - napisali w oświadczeniu True i Lillie Parker.

Czytaj więcej

Księżniczka pop nie żyje

"Była otoczona przez najbliższą rodzinę i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nas z przekonaniem o jej niekończącej się radości z życia (...). Tak jak była ikoniczną postacią na ekranie, była jeszcze bardziej niezwykłą matką i babką" - czytamy w oświadczeniu.

Alley zdobyła popularność wcielając się w Rebeccę Howe w serialu "Zdrówko", w którym grała od 1987 do 1993 roku. Za tę rolę otrzymała nagrodę Emmy i Złoty Glob w 1991 roku. Drugą nagrodę Emmy dostała w 1994 roku za rolę w filmie "Matka Davida".

Alley wystąpiła też u boku Johna Travolty w komedii z 1989 roku "I kto to mówi" oraz w jej dwóch sequelach.

"Z Kirstie łączyła mnie jedna z najbardziej niezwykłych relacji" - napisał Travolta na Instagramie. "Kocham cię Kirstie. Wiem, że znów się spotkamy" - dodał.

Alley grała też tytułową bohaterkę w sitcomie "Sekrety Weroniki", za którą otrzymała nominacje do Złotego Globu i nagrody Emmy.