Reżyserem „Pistol” jest Daniel Francis Boyle, autor „Trainspotting”, „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Steve Jobs” i „Yesterday”. Bohaterami produkcji poza członkami zespołu są Chrissie Hynde, Siouxsie Sioux i Billy Idol.

Podstawą sześcioodcinkowej serii jest książka basisty Steve’a Jonesa „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol”. Pierwszy odcinek pokazuje go w czasach angielskiej gospodarczej depresji w drugiej połowie lat 70. Jest bezdomny, ale marzy, by założyć zespół. Kradnie sprzęt z Hammersmith Odeon. Przyjaciółka Vivienne Westwood, prowadząca butik Sex, deklaruje zaprojektowanie kostiumów, a jej partner Malcolm McLaren podejmuje się roli menedżera. Śpiewania w zespole odmawia Chrissie Hynde, która ma własne ambicje muzyczne, ale za perkusją zasiada Paul Cook.

Muzycy zmagają się z największym problemem – nie umieją grać, wspomagają się używkami. W trzecim odcinku można obejrzeć, jak powstał przełomowy hit „Anarchy In UK”. Bohaterami piątego jest tragiczna para Sid Vicious i Nancy Spungen, która nie przeżyła romansu.

Powstanie serialu blokował były członek zespołu Johnny Rotten, dziś występujący jako John Lydon. Skrytykował serial, nazywając go: „najbardziej pozbawionym szacunku gó…m, jakie kiedykolwiek musiałem znieść”. Złożył pozew przeciwko byłym kolegom z zespołu oraz ich spadkobiercom, zakazując wykorzystania muzyki Sex Pistols w filmie. W sierpniu 2021 r. przegrał jednak proces.

Serial jest wyprodukowany przez Disney+. Portal streamingowy rozpocznie działalność w Polsce 14 czerwca. W muzycznej ofercie będzie tam m.in. dokumentalny „Get Back” Petera Jacksona o ostatniej sesji The Beatles.