Miasto - symbol rozwoju czy zguba współczesnej cywilizacji? Jak ludzie zmieniają miasta, a jak one ludzi? Metropolie widziane z perspektywy ulicznych artystów, klubów, witryn luksusowych sklepów i śmietników...
W ramach 11 edycji przeglądu najlepszych produkcji dokumentalnych z całego świata - Planete+ Doc Film Festival, w nowej sekcji „Miasto jest nasze" publiczność zobaczy obrazy poświęcone współczesnym metropoliom, ich duszy, kulturze, subkulturom, architekturze i mieszkańcom. Planete+, wieloletni patron tytularny imprezy, zachęca do obejrzenia najciekawszych filmów o tej tematyce podczas festiwalu, a także już od maja na swojej antenie. Równocześnie stacja zaprasza do głosowania w kinach oraz po raz pierwszy w historii imprezy poprzez specjalną aplikację na fanpage'u www.facebook.com/PLANETEplus na „Planetę Widzów" - nagrodę publiczności i społeczności kanału Planete+.
W nowej sekcji „Miasto jest nasze" na uwagę zasługuje film „Sztuka i rewolucja" o zjawisku, które miało miejsce podczas Arabskiej Wiosny, kiedy to mury budynków Kairu stały się głosem prawdy na tle politycznej propagandy, miejscem, gdzie artyści starali się wykrzyczeć swój sprzeciw wobec przemocy. W innej „galaktyce" znajduje się Nowy Jork, słynna 5th Avenue i legendarna świątynia mody Bergdorf Goodman. „Rozrzućcie moje prochy nad świątynią mody" to historia o przepychu, bogactwie i luksusie, opowiedziana z punktu widzenia najsłynniejszych projektantów mody, stylistów i gwiazd - Blahnika, Louboutina, Lagerfelda, czy sióstr Olsen. Z kolei miasto z perspektywy mrocznych punkowych klubów to temat biograficznego filmu „Punkówa" o Kathleen Hannie, wokalistce legendarnego punkowego składu Bikini Kill, feministycznej aktywistce i pierwszej riot grrrl, zbuntowanej wobec kapitalistycznego świata zdominowanego przez mężczyzn.
Ciekawą propozycją jest „Europa w 8 bitach" o artystach, którzy „grają" na Game Boyach, tworząc nowy gatunek muzyki elektronicznej inspirowany dźwiękami starych komputerów i konsol z lat 80. ubiegłego wieku. Z kolei „Mikrotopia" opowiada o tych, którzy z wyboru ograniczają swoją życiową przestrzeń do minimum. Żyją w kontenerach, mini-domkach na kołkach lub na pływającej wyspie zbudowanej z odpadków. Kierują się względami ekonomicznymi, artystycznymi lub ekologicznymi, w minimalizmie upatrując sposób na lepsze życie. „Neon" to historia zmian w wyglądzie polskich miast i miejskich reklam na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
W maju tematyka miejska pojawi się także na antenie PLANETE+ Wśród nich, znaną z poprzedniej edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL „Tropicalię", opowiadającą o brazylijskim ruchu artystycznym z lat 60. XX wieku, dziś kojarzonym przede wszystkim z nurtem muzycznym, który łączył awangardowe eksperymenty z estetyką popularną i tradycyjną sztuką brazylijską. Stacja poleca również serię „Europejski Street Art" o najbardziej zaskakujących obliczach sztuki ulicznej głównych miast Europy oraz film „Good copy, bad copy", którego twórcy szukają odpowiedzi na pytanie, czym jest kreatywność w dobie samplingu, czyli wykorzystywania wcześniejszych nagrań jako bazy do tworzenia nowych utworów. Z kolei „All Out War" to dokument przedstawiający czterech b-boyów walczących o tytuł najlepszego breakdancera oraz historię breakdancingu, rewolucyjnej formy tańca ulicznego.