Reklama

Ucieczka przed domowym oprawcą. Film Pod ochroną

„Pod ochroną” to dramatyczna opowieść z Argentyny o próbie wyrwania się maltretowanej kobiety ze spirali niezawinionej przemocy.

Aktualizacja: 05.03.2015 13:17 Publikacja: 04.03.2015 20:00

Foto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Według danych Amnesty International przemoc domowa wobec kobiet to najczęściej zgłaszane przestępstwo. I nie jest to oczywiście specjalność tylko naszych mężczyzn. W krajach, zwłaszcza latynoskich, w których pojęcie macho jest nierozerwalnie związane z tradycyjną obyczajowością, dominacja mężczyzn nazbyt łatwo przemienia się w agresję. Tak dzieje się na przykład w Argentynie, czego dowodem jest „Pod ochroną", dramat obyczajowy zrealizowany przez Diego Lermana. O tym, że sprawy tam przedstawione dotyczą także innych narodów, świadczą koproducenci z Kolumbii i Francji, a także naszego PISF, który wsparł finansowo tę argentyńską produkcję.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Świętuj z nami 4. urodziny kina KinoGram!
Film
Robert Redford nie żyje. Miał 89 lat. Pożegnanie z gwiazdą
Film
„Metropolis" i „Doktor Mabuse". 20. edycja Święta Niemego Kina im. Anny Sienkiewicz-Rogowskiej
Film
„Franz Kafka” Agnieszki Holland polskim kandydatem do Oscara
Film
„Teściowie 3”. Podzielona Polska na chrzcinach
Reklama
Reklama