EDC wśród lotniczych gigantów

Warszawskie biuro projektowe Engineering Design Center z tysiącem technicznych ekspertów wspiera największe koncerny lotnicze na świecie.

Publikacja: 26.03.2018 21:00

EDC wśród lotniczych gigantów

Foto: materiały prasowe

Od 2000 roku w EDC polscy konstruktorzy, na podstawie globalnego porozumienia między Instytutem Lotnictwa a firmą GE, wspólnie realizują projekty m.in. dla Airbusa, Leonardo Helicopters, Boeinga, Bombardiera i Embraera. Są częścią zespołu projektującego systemy pokładowe oraz 40 typów silników (m.in. Genx, LEAP, Passport 20, Honda), które napędzają ok. 90 rodzajów samolotów. Jak na takiej międzynarodowej zależności zyskuje polska myśl techniczna?

Rozwój dzięki globalnej kooperacji

Pozostało jeszcze 90% artykułu

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Ekonomia
W biznesie nikt nie może iść sam
Ekonomia
Oszczędna jazda – techniki, o których warto pamiętać na co dzień
Ekonomia
Złoty wiek dla ambitnych kobiet
Ekonomia
Rekordowy Kongres na przełomowe czasy
Ekonomia
Targi w Kielcach pokazały potęgę sektora rolnego
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku