To może być precedensowa transakcja. Grupa France Telecom, od 12 lat strategiczny inwestor Telekomunikacji Polskiej, zaczęła badać, czy znalazłby się chętny do odkupienia od niej telefonii stacjonarnej – wynika z rozmów z menedżerami.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/728181_Lowy_na_kupca_TP.html (dostęp płatny)
Mediatel: Prezes zapowiada zys
ki
Urszula Zielińska
2011 rok grupa hurtowego operatora Mediatel zamknęła niższymi przychodami niż w 2010 r., ale straty, jakie wykazała, także były mniejsze niż przed rokiem. To efekt restrukturyzacji, jaka trwa w Mediatelu i jego najważniejszej firmie – Elteriksie.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/728221_Mediatel:_Prezes_zapowiada_zyski.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]
Wiarygodność kontrahenta sprawdzisz na komórce
SW
Koniec ze skomplikowanymi procedurami określania wiarygodności kontrahenta. Wystarczy komórka. Wystarczy komórka wyposażona w system Android albo iPhone, żeby sprawdzić kontrahenta. BIG InfoMonitor uruchomił specjalną aplikację, za pomocą której klienci mogą błyskawicznie potwierdzić wiarygodność finansową kontrahentów. Umożliwia ona sprawdzenie sytuacji płatniczej wobec innych przedsiębiorców i sektora bankowego w najszerszej bazie informacji.
http://teleinformatyka.pb.pl/2570584,49892,wiarygodnosc-sprawdzisz-na-komorce (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
iPady wchodzą do firm
Aleksandra Stanisławska
Tablet z modnej zabawki zamienia się w narzędzie dla biznesu. W Europie ponad jedna piąta firm i instytucji zamiast notebooków kupiła pracownikom tablety – wynika z badań „iPad for Business 2012" przeprowadzonych przez firmę IDG. Przykładem jest choćby nasz Sejm, który podarował wszystkim posłom iPady.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1129401_iPady_wchodza_do_firm.html (dostęp płatny)
Stacjonarna część TP na sprzedaż?
Urszula Zielińska
Grupa France Telecom zaczęła badać, czy znalazłby się chętny, by odkupić od niej stacjonarną część grupy Telekomunikacja Polska – wynika z informacji „Rz". O tym, że w świat poszła taka informacja, usłyszeliśmy od trzech niezwiązanych ze sobą osób z najwyższej kadry menedżerskiej polskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego. – TP może zmienić właściciela. Było sondowanie rynku – to informacja sprzed kilku tygodni. Dziwię się w sumie, że dopiero teraz decydują się na ten ruch. TP nie pasuje do wizerunku marki Orange – mówi jeden z naszych rozmówców, prosząc o zachowanie anonimowości.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1129403_Stacjonarna_czesc_TP_na_sprzedaz.html (dostęp płatny)
Sztywne tabele zastąpią rzetelną wycenę
Renata Krupa-Dąbrowska
Właściciele posesji, przez które będą przebiegać kable, dostaną za to odszkodowania oderwane od wartości rynkowej. W wielu wypadkach bardzo niskie. Ministerstwo Gospodarki kończy prace nad specustawą dotyczącą korytarzy przesyłowych. Ma ona ułatwić i przyspieszyć budowę i remont m.in. linii energetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych, wodociągów. Właściciele gruntów, przez które mają przebiegać tzw. korytarze przesyłowe, dostaną odszkodowanie. Niestety, będzie ono często bardzo niskie i ustalane przez urzędnika z pominięciem wartości rynkowej gruntu ich działek – biją na alarm rzeczoznawcy majątkowi.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1129311_Sztywne_tabele_zastapia_rzetelna_wycene.html (dostęp płatny)
Prywatny telefon niedostępny dla szefa
Aneta Mościcka
Prawa pracownika do wypoczynku nie wolno uzależnić od zapewnienia ciągłego z nim kontaktu. Jedynie w szczególnych okolicznościach można go prosić o pozostawienie numeru, pod którym będzie dostępny. - Czy szef może się domagać podania prywatnego telefonu przed udaniem się pracownika na urlop? W naszej firmie często pracodawca przed udzieleniem pracownikowi zgody na urlop chce, by ten zapisał mu swój prywatny numer telefonu. Stawia taki warunek na wypadek konieczności odwołania go z tego wolnego. Czy jest to prawnie dopuszczalne? – pyta czytelnik.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1129207_Prywatny_telefon_niedostepny_dla_szefa.html (dostęp płatny)
Pisma św.?Augustyna ściągaj przez Bluetooth
Janina Blikowska
Fragmenty Ewangelii czy nauk św. Augustyna można przy katedrze św. Jana ściągnąć na swoją komórkę albo na laptop. W ten sposób świątynia włączyła się w wielki projekt ewangelizacyjny „Misja Warszawa", który prowadzony jest w obu diecezjach stolicy. W archikatedrze warszawskiej przy ul. Kanonii 6 już można przez Bluetooth ściągnąć fragmenty pism św. Augustyna.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1129283_Pisma_sw%E2%80%88Augustyna__sciagaj_przez_Bluetooth.html (dostęp płatny)