Partnerem strategicznym gali była firma Huawei. Partnerami uroczystości były również Carolina Toyota Wola oraz DPD. Wiodący patronat medialny nad wydarzeniem miał portal Wirtualna Polska.
Patronami medialnymi gali były także „Rzeczpospolita" oraz telewizja Biznes24.
dr hab. n. med. Jakub Swadźba współzałożyciel i prezes ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA
Jak czytamy w laudacji, kapituła nagrody Wektory 2020 Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowała nią laureata „za to, że niemal przez ćwierć wieku konsekwentnie realizował swój biznesowy plan, nieustannie wierząc w sukces. Oraz za to, że ten sukces osiągnął w dwustu procentach, budując największą w Polsce sieć laboratoriów diagnostycznych, która dziś jest jednym z najmocniejszych atutów w krajowym arsenale walki z pandemią". Dziękując za nagrodę, dr hab. n. med. Jakub Swadźba zwrócił się do pracowników swojej firmy. – Dziękuję przede wszystkim pracownikom DIAGNOSTYKI, którzy przyczynili się do otrzymania tej nagrody, którzy od początku walczyli na pierwszej linii frontu z koronawirusem – powiedział.
Jerzy Starak przewodniczący rad nadzorczych spółek Polpharma i Polpharma Biologics Group
Przedsiębiorca otrzymał nagrodę „za to, że swoim talentem i pasją zmienił lokalną firmę w narodowego czempiona. Za wizjonerskie podejście do rozwoju przemysłu farmaceutycznego, które przyniosło Polsce rozwój innowacyjnego sektora biotechnologii, a w chwili kryzysu pomogło walczyć z pandemią Covid-19". Odbierając nagrodę, laureat podziękował kapitule „za to wyjątkowe wyróżnienie". – Wektor w matematyce charakteryzuje się tym, że ma określony kierunek, zwrot i długość. Cieszę się, że kierunek, który sobie wytyczyłem wiele lat temu, czyli rozwój nowoczesnego sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego w Polsce, okazał się tym, który prowadzi do sukcesu – dodał Jerzy Starak.
Andrzej Hass i Aleksander Hass właściciele Hass Holding
Przedsiębiorcy otrzymali Wektora 2020 „za stworzenie potężnego holdingu o globalnym zasięgu oraz za wyjątkowy model sukcesji oparty na współpracy ojca i syna. Za wykazanie przy tej skomplikowanej operacji cierpliwości, determinacji oraz za umiejętność połączenia rozwoju firmy z rozwojem osobistym". Andrzej Hass, odbierając nagrodę w kategorii sukcesji, powiedział, że „jest ona nie tylko dla mnie, ale i całej rodziny, olbrzymim zaszczytem". – Ta nagroda jest także olbrzymim zobowiązaniem wobec moich współpracowników, że przekazuję holding w dobre ręce. Wierzę w 100 proc., że mój syn będzie dużo lepszym przywódcą ode mnie – dodał. Aleksander Hass wskazał, że sukcesja jest niezwykle skomplikowana. – Wierzę, że będę godnie reprezentować Hass Holding zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wierzę też, że nigdy nie zawiodę ojca i będę konsekwentnie realizować jego dzieło – podkreślił.
ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński nauczyciel akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rektor uczelni w kadencjach 2012–2016 i 2016–2020
Laureat otrzymał nagrodę „za poświęcenie w krzewieniu idei służących społeczeństwu oraz gospodarce, a także rzadką umiejętność łączenia świata nauki z biznesem. Oraz za wspaniały praktyczny efekt tej umiejętności, czyli utworzenie Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego, w którym mogą powstawać zaawansowane technologie wykorzystywane w przemyśle". – Cieszę się, że owoce naszej pracy zostały zauważone i dostrzeżone przez kapitułę Wektorów Pracodawców RP. Tę nagrodę traktuję jako zaproszenie do dalszej, bardziej wytężonej pracy. Do większej pomysłowości we współpracy nauki z życiem gospodarczym. Jestem przekonany, że to, co będziemy w przyszłości tworzyć, znacząco przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości – powiedział ks. prof. Stanisław Dziekoński.