Rada Ministrów zatwierdziła [link=http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_telekomunikacja/proj_ust_wdrozenie_dvb_t]założenia do projektu ustawy[/link], która ma określić tryb i zasady przejścia na nadawanie cyfrowego sygnału TV z nadajników naziemnych w Polsce. Emisje analogowe mają zostać wyłączone do 31 lipca 2013 r. Zgodnie z planem rządu jedna sieć ogólnopolska w zakresie częstotliwości 790-862 MHz (kanały TV nr 61-69) zostanie przeznaczona dla systemów łączności szerokopasmowej. Nie zostanie to jednak ujęte w ustawie.
Jak szacuje rząd, odbiór programów w technice cyfrowej będzie wymagał wymiany ok. 3 mln odbiorników telewizyjnych lub wyposażenia ich w specjalne dekodery. Jak podaje CIR, „po 1 stycznia 2011 r. telewizyjne odbiorniki cyfrowe przeznaczone do sprzedaży detalicznej powinny umożliwiać odbiór wszystkich bezpłatnych programów naziemnej telewizji cyfrowej w wysokiej i standardowej rozdzielczości".
Na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej do tego czasu będą nadawane trzy stacje TVP (TVP1, TVP2 i TVP Info) oraz cztery wskazane przez operatora tego multipleksu (warunki jego wyboru mają zostać określone w ustawie cyfryzacyjnej). Na drugim multipleksie - stacje należące do TVN, Polsatu, TVP, TV4 i TV Puls, a na trzecim: kanały TVP.