Niemiecki gigant telekomunikacyjny wprawdzie nie produkuje ani sprzętów codziennego użytku czy samochodów, ale na mieszczącej się w centrali firmy w Bonn wystawie [b]T-Gallery[/b] prezentuje rozwiązania integrujące je telekomunikacyjnymi usługami. Według DT korzystanie z technologii przyszłości to przede wszystkim sterowanie głosowe i rozpoznawanie mowy, oderwanie interfejsów użytkownika od fizycznych urządzeń, jeszcze większa rola smartfona, który ma służyć m.in. jako pilot do domowych systemów rozrywki czy centrum zarządzania na odległość takimi funkcjami jak ogrzewanie w domu.
[obrazek=https://input.rp.pl/imageServer.html?id=55315]
Smartfon według DT stanie się także rodzajem elektronicznego dowodu osobistego, za pomocą którego użytkownik będzie (automatycznie) logował się np. do samochodu, który rozpozna kierowcę po telefonie, nie wymagając np. kodów PIN czy innych sposobów autoryzacji. W niektóych przypadkach smartfon może też służyć np. jako klucz do domu.
- Owszem, Deutsche Telekom nie buduje i nie zamierza budować choćby samochodów czy podłączonych do sieci interaktywnych sprzętów AGD. W T-Gallery pokazujemy kierunki, w których według nas pójdzie rozwój usug telekomunikacyjnych - tłumaczą przedstawiciele DT.
[srodtytul]Technologie bezdotykowe[/srodtytul]