Cztery grupy po Polkomtel

Publikacja: 13.04.2011 19:28

Finansowa instytucja Kohlberg Kravis Roberts & Co (KKR) wycofała się z udziału w procedurze sprzedaży Polkomtela, operatora sieci Plus – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Ponadto w ubiegłym tygodniu swoje siły połączyli Telenor z funduszem inwestycyjnym Bain Capital. Obie firmy miały wspólne spotkanie z zarządem Polkomtela. Te decyzja oznaczają, że z siedmiu zainteresowanych telekomem grup zostały już tylko cztery. Przetasowania jednak wciąż trwają.

Sytuacja przy negocjacyjnym stole Polkomtela zmienia się jak w kalejdoskopie. Krótka lista inwestorów zainteresowanych siecią Plus ma coraz mniej punktów. Nie dlatego, że ich zapał maleje, a raczej dlatego, że chcą zwiększyć swoje szanse w wyścigu o komórkową sieć.

W środę tydzień temu informowaliśmy, że z 7 podmiotów, które znalazły się na tej liście zostało 5, bo fundusze połączyły siły. Nasze źródło mówiło wówczas, że konsorcja utworzyły Apax z Bain Capital i KKR z Providence Equity Partners.

Wczoraj (we wtorek) ruszyły spotkania zarządu z inwestorami i dziś nasi informatorzy twierdzą, że fundusz KKR wycofał się. Taką informację podaje też Polska Agencja Prasowa. Nie wyjaśnione pozostaje,  czy przy negocjacyjnym stole pozostaje nadal Providence. Pogłoska głosi, że nie.

Oprócz wymienionych funduszy, na krótkiej liście znalazły się pierwotnie także szwedzka TeliaSonera oraz Zygmunt Solorz-Żak.

Polkomtel wyceniany jest na 16-18 mld zł. Na etapie składania niewiążących ofert wstępnych najwięcej zaoferować miał za jego akcje Solorz-Żak.

Ekonomia
Brak wody bije w konkurencyjność
Ekonomia
Kraina spierzchniętych ust, kiedyś nazywana Europą
Ekonomia
AI w obszarze compliance to realna pomoc
Ekonomia
W biznesie nikt nie może iść sam
Ekonomia
Oszczędna jazda – techniki, o których warto pamiętać na co dzień