Giełdowy deweloper specjalizujący się w niestandardowych projektach podpisał list intencyjny z Warszawską Spółdzielnią Spożywców „Społem" Śródmieście w sprawie potencjalnego zagospodarowania zabytkowych hal: Mirowskiej i Gwardii.

„Społem" jest właścicielem Hali Mirowskiej pełniącej funkcje głównie handlowe, i przyległej do niej działki na której mieści się targowisko. Tuż obok stoi należąca do Warszawy bliźniacza Hala Gwardii - jedno z nowszych gastronomiczno-towarzyskich gorących miejsc w stolicy.

Partnerzy chcieliby zagospodarować cały kompleks w porozumieniu z władzami stolicy. Przedsięwzięcie miałoby polegać na funkcjonalnym i estetycznym powiązania hal i terenu wokół nich. - Obie hale już mają status kultowych, chcielibyśmy wydobyć pełny potencjał tego miejsca jako całości, korzystając z doświadczeń zdobytych przy rewitalizacji terenów po fabryce Konesera na Pradze – mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development. – Będziemy na ten temat rozmawiać z miastem, na razie za wcześnie na szczegóły, jesteśmy na etapie listu intencyjnego ze „Społem", którego ważność wynosi trzy lata – dodaje.

- Jesteśmy zainteresowani przywróceniem niekwestionowanemu symbolowi Mirowa, jakim są bliźniacze hale handlowe, znaczenia, jakie zostało im nadane przez ich budowniczych na przełomie XIX i XX wieku. Naszym zamiarem byłoby stworzenie kompleksu o charakterze komercyjno-kulturalnym, z zachowaniem jego indywidualności, pierwotnej estetyki – skomentowała w komunikacie Anna Tylkowska, prezes „Społem" Śródmieście.

BBI Development i śródmiejskie „Społem" mają już na koncie współpracę przy budowie biurowca Centrum Marszałkowska w miejscu sklepu „Sezam". Do końca czerwca partnerzy mają spieniężyć tę inwestycję – BBI ma 35 proc. udziałów w przedsięwzięciu.