Komisja Europejska
zgodziła się na przejęcie
GTS Central Europe
przez
Deutsche Telekom
Aktualizacja: 15.04.2014 15:59 Publikacja: 15.04.2014 15:59
Komisja Europejska
zgodziła się na przejęcie
GTS Central Europe
przez
Deutsche Telekom
- podał niemiecki operator w komunikacie prasowym.
DT, który zgodził się zapłacić za GTS 546 mln euro poinformował również, że spodziewa się zamknąć transakcję z funduszami private equity kontrolującymi przejmowaną grupę w nadchodzących tygodniach.
Według nieoficjalnych informacji rpkom.pl, procedura realizacji transakcji w Polsce z udziałem tutejszych aktywów DT i GTS może potrwać kilka miesięcy.
GTS należał do tej pory do konsorcjum Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners.
Wygląda na to, że DT otrzymał od Komisji Europejskiej bezwarunkową zgodę. Wcześniej informował już tylko, że nie kupi słowackiej części GTS.
GTS CE świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Jest obecny w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie.
W 2013 roku spółka wypracowała 337 mln euro przychodów i 88 mln euro zysku EBITDA, wyłączając wyniki aktywów słowackich, które po transakcji pozostaną w rękach dotychczasowych właścicieli GTS.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Komisja Europejska
zgodziła się na przejęcie
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
O 9,4 procent wyższe są przychody T-Mobile po zakupie GTS.
Sieć komórkowa, operator stacjonarny dla firm ?i integrator informatyczny ?w jednej spółce – taki ma być plan Deutsche Telekom dla firm działających ?w naszym kraju.
Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, zapał, kontakty wśród funduszy ?private equity – to najważniejsze atuty nowego prezesa Netii.
Byli szefowie GTS i sieci komórkowej Era typowani na następcę Mirosława Godlewskiego.
Tak czy inaczej – zyskamy, mówi w wywiadzie opublikowanym dziś na łamach "Parkietu" <b>Mirosław Godlewski</b>, prezes Netii o skutkach przejęcia GTS przez Deutsche Telekom. Rpkom.pl prezentuje pełną wersję rozmowy. Jest ona nie tylko o tym, czego w telekomach boją się inwestorzy, ale też o tym, co przeszkadza Netii w zdobywaniu klientów, trudnościach wynikających z różnorodności technologii oraz o tym, jak zarząd widzi inwestycje w sieć stacjonarną.
Fundusz Innova Capital, znany z inwestycji na rynku mediów i telekomunikacji, ale również finansów i ochrony zdrowia, ma przynajmniej 200 mln euro na przejęcia w regionie Europy Środkowowschodniej. Przy wsparciu inwestorów i instytucji bankowej stać go też i na większe zakupy. Innova w tym roku sfinalizuje sprzedaż udziałów w Emitelu i GTS CE. Zarządzający w funduszu <b>Krzysztof Krawczyk</b> mówi w wywiadzie udzielonym rpkom.pl m.in., co myśli o inwestycji w Netię, przyszłości Playa, a co o inwestycjach w światłowody.
Deutsche Telekom dogadał się z funduszami i przejmie w 2014 roku międzynarodową grupę świadczącą usługi transmisji danych i telefonii firmom. W Polsce w konsekwencji połączą się GTS Poland i sieć komórkową T-Mobile Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas