Polskie firmy wciąż w czołówce naszego regionu

Łączne przychody 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej nieznacznie spadły. Przedsiębiorstwa z Polski są liderami nie tylko pod względem reprezentacji w zestawieniu, ale też w rankingach branżowych.

Aktualizacja: 08.09.2015 22:05 Publikacja: 08.09.2015 21:00

Największe w regionie firmy w większości nadal umacniają swoją pozycję

Foto: Rzeczpospolita

Lista Europa 500 została zaprezentowana podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy już po raz dziewiąty. Jest przygotowywana przez „Rzeczpospolitą" i firmę doradczą Deloitte. Podczas gali ogłoszenia wyników rankingu wręczono nagrody dla najlepszych firm naszego regionu. PZU doceniono za wyniki finansowe wyróżniające się na tle konkurencji, a w kategorii fuzji i przejęć statuetka Index of Succes trafiła do czeskiej spółki Energeticky a prumyslovy holding.

Nagrody najlepszym firmom regionu wręczali redaktor naczelny „Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota oraz wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Ekonomia
W biznesie nikt nie może iść sam
Ekonomia
Oszczędna jazda – techniki, o których warto pamiętać na co dzień
Ekonomia
Złoty wiek dla ambitnych kobiet
Ekonomia
Rekordowy Kongres na przełomowe czasy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Ekonomia
Targi w Kielcach pokazały potęgę sektora rolnego
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne