Reklama

Boris Johnson z zakazem wjazdu do Rosji

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych zabroniło premierowi Borisowi Johnsonowi, minister spraw zagranicznych Liz Truss, sekretarzowi obrony Benowi Wallace’owi i 10 innym członkom brytyjskiego rządu wjazdu do Rosji.
Boris Johnson z zakazem wjazdu do Rosji

Foto: AFP

Jak poinformowało w oświadczeniu rosyjskie ministerstwo, decyzja o zakazie wjazdu do Rosji członkom brytyjskiego rządu została podjęta „w związku z bezprecedensowymi wrogimi działaniami rządu brytyjskiego wobec Rosji. W szczególności w związku z nałożeniem sankcji na wysokich rangą rosyjskich urzędników”.

Czytaj więcej

Johnson z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie

Na liście – poza Jonhsonem, Truss i Wallacem – znaleźli się także:  Dominic Raab, Grant Shapps, Priti Patel, Rishi Sunak, Kwasi Kwarteng, Nadine Dorries, James Heappey, Nicola Sturgeon, Suella Braverman oraz Theresa May. 

Czytaj więcej

Wielka Brytania zaoferowała pomoc w odbudowie Kijowa

Rosjanie podkreślili, że w kolejnych krokach zakazem wjazdu na swoje terytorium mogą objąć także innych parlamentarzystów z Wielkiej Brytanii, którzy “popierają neonazistowski reżim w Kijowie”.

Reklama
Reklama
Dyplomacja
USA pozwalają handlować rosyjską ropą. Sankcje tymczasowo złagodzone
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Dyplomacja
USA chcą wykorzystać bazę w „polskiej” części Europy do działań przeciw Iranowi. Prezydent uspokaja
Dyplomacja
Unia Europejska rozszerzy się już w 2027 roku? Nie chodzi o Ukrainę
Dyplomacja
Radosław Sikorski dla „Rzeczpospolitej”: Interesy polskie nie są we wszystkim tożsame z amerykańskimi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama