Badani zostali poproszeni o wskazanie, na ile zgadzają się lub nie ze stwierdzeniej umiejętności stanowią większość, którą warto edukować w temacie odpowiedniego sortowania odpadów.
ESG to skrót, który można odczytać jako: E – środowisko, z ang. environmental, S – społeczna odpowiedzialność, z ang. social responsibility, i G – ład korporacyjny, z ang. corporate governance. ESG staje się stałym trendem. Czynniki te stanowią podstawę strategii zrównoważonego rozwoju w organizacjach i odgrywają coraz większą rolę w relacjach inwestorskich.
Kryteria środowiskowe pozwalają ocenić, jak firma radzi sobie z postawionymi przed nią wyzwaniami środowiskowymi. Kryteria społeczne umożliwiają analizę sposobu, w jaki organizacja traktuje swoich pracowników, oraz jej wpływu na związane z jej działalnością społeczności lokalne. Kryteria ładu korporacyjnego odnoszą się natomiast do odpowiedzialnego i przejrzystego zarządzania firmą.
Nieruchomości to jedna z kluczowych branż dla realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Unia Europejska zakłada osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej, tymczasem zgodnie z danymi Komisji Europejskiej budynki odpowiadają za 36 proc. emisji CO2 oraz 40 proc. zużycia energii w Europie.
Aż 75 proc. zasobów budowlanych Starego Kontynentu jest nieefektywnych energetycznie. Jednocześnie renowacji podlega tylko 1 proc. zasobów rocznie, podczas gdy wzmożone działania w tej sferze pozwoliłyby zredukować całkowite zużycie energii w Unii łącznie o 5–6 proc.