- U dzieci kształtuje się odporność. Jeśli chodzi o to, czy transmisja koronawirusa jest u nich łatwiejsza, czy trudniejsza - dziś nie jest łatwo to stwierdzić, tak jak na samym początku, kiedy nie mieliśmy żadnych przypadków zakażeń - powiedziała Popowa w wywiadzie, wyemitowanym w piątek na kanale Rossija 1.

Szefowa Rospotrebnadzoru dodała, że ??kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa, dzieci również zostaną zaszczepione. Potrzebować będą jednak specjalnego preparatu szczepionkowego, którego bezpieczeństwo nie będzie budziło żadnych wątpliwości.

- Prace (nad szczepionką) dopiero się rozpoczęły. Mówienie o tym, że ta szczepionka dla dzieci będzie w najbliższej przyszłości lub nawet w tym roku, jest teraz przedwczesne - powiedziała Popowa.

W Rosji do piątku potwierdzono 713 936 przypadków zakażenia koronawirusem, przy czym prawie 490 tys. wyzdrowiało. Obecnie dziennie notuje się ok. 6,5 tys. nowych przypadków. Z powodu Covid-19 zmarło dotąd ponad 11 tys. chorych, w tym 174 pacjentów ostatniej doby.