Reklama
Rozwiń

Strefa euro: Produkcja spadła o 11,3 proc.

Produkcja przemysłowa w strefie euro zmniejszyła się w marcu o 11,3 proc. m./m. To rekordowy spadek – blisko trzy razy większy niż w najgorszym miesiącu kryzysu z lat 2008-2009.

Aktualizacja: 13.05.2020 14:22 Publikacja: 13.05.2020 12:36

Strefa euro: Produkcja spadła o 11,3 proc.

Foto: Bloomberg

Produkcja trwałych dóbr konsumenckich, takich jak np. telewizory czy samochody, spadła aż o 26 proc. m./m. Produkcja dóbr kapitałowych (czyli m.in. maszyn dla fabryk) zmniejszyła się o 15,9 proc. a dóbr nietrwałych (czyli np. żywności) spadła tylko o 1,6 proc. Licząc rok do roku produkcja przemysłowa w strefie euro zmniejszyła się o 12,9 proc. Eurostat podał również dane za marzec dla poszczególnych krajów UE.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Dane gospodarcze
Rosja się kurczy. Kreml utajnia dane demograficzne
Dane gospodarcze
To ta projekcja inflacji przekonała RPP do obniżki stóp procentowych
Dane gospodarcze
Kierunek dla stóp procentowych w Polsce: w dół, choć raczej nie w cyklu
Dane gospodarcze
Adam Glapiński, prezes NBP: RPP jest skłonna dalej obniżać stopy procentowe
Dane gospodarcze
Niespodzianka. RPP obniżyła stopy procentowe