Reklama
Rozwiń

Sprzedaż elektryków szybko się rozkręca

Znowu padł rekord. W marcu w Europie sprzedano ponad 40 tys. aut elektrycznych. To wzrost o ponad 40 proc. rok do roku.

Publikacja: 30.04.2018 11:44

Sprzedaż elektryków szybko się rozkręca

Foto: Bloomberg

Auta elektryczne coraz mocniej zdobywają rynek europejskiego transportu. Dzięki mocnemu wzrostowi w marcu, w pierwszym kwartale 2018 r. do klientów trafiło tym samym około niemal 90 tys. samochodów elektrycznych, czyli o 38 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast średni udział w rynku wyniósł około 2 proc.

Rekord, jest naturalnym pokłosiem rekordów dla wielu rynków - w tym Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. W kwestii modeli, oczywiście najważniejszym powodem silnych wzrostów jest nowy Nissan Leaf, który w marcu znalazł rekordową liczbę 6 053 nabywców. Świetnie spisuje się także Renault Zoe z rekordowym wynikiem 4 248 sprzedanych sztuk. Od początku roku najpopularniejszymi europejskimi elektrykami są Reno Zoe (8,5 tys. sztuk), Nissan Leaf (8,2 tys.) i BMW i3 (5,7 tys.).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI