Reklama

Rusza internetowa giełda opatentowanych wynalazków

Działający przy Uniwersytecie Warszawskim Ośrodek Transferu Technologii utworzył serwis online, w którym zainteresowane firmy i inwestorzy mogą w łatwy sposób przeglądać i kupować dostępne wynalazki i wyniki badań naukowych objętych ochroną patentową.

Publikacja: 30.05.2018 16:56

Rusza internetowa giełda opatentowanych wynalazków

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Na stronie internetowej uniwersyteckiego ośrodka udostępniono listę wybranych wynalazków, które w ostatnich latach powstały na UW. - Przez ostatnie lata na uniwersytecie przybyło sporo własności intelektualnej z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych. Większość z prezentowanych na nowo utworzonej giełdzie wynalazków cechuje wysoka specyfika, przez co mogą one zainteresować firmy działające w niszach lub te o wyrafinowanych potrzebach - mówi Robert Dwiliński, dyrektor Ośrodka Transferu Technologii UW.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Kina walczą o widzów. W ten weekend mocno tną ceny
Biznes
Indie oczyszczają Adaniego z zarzutów Hindenburga: nie było manipulacji
Biznes
Polski rynek start-upów ożyje? Potężny zastrzyk pieniędzy od PFR
Biznes
Ministerstwo Cyfryzacji o UKE: prezesa nie ma, upoważnienia zostały
Biznes
Banki a klimat, TikTok i polsko-ukraińska umowa dronowa
Reklama
Reklama