Reklama

Majątki rosną, głównie tym najbogatszym

Mimo zawirowań związanych z koronawirusem na świecie fortuny urosły w rok w sumie o 8 proc. W Polsce o 13 proc., dużo mocniej niż w latach poprzednich.

Aktualizacja: 10.06.2021 09:19 Publikacja: 09.06.2021 21:00

Majątki rosną, głównie tym najbogatszym

Foto: Adobe Stock

W 2020 r. w rękach prywatnych pozostawały majątki o wartości 431 bln dol., co oznacza wzrost o 8 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. W latach poprzednich majątki przyrastały w średniorocznym tempie 6 proc. – wynika z już 21. edycji globalnego raportu BCG. Największa część majątków (zarówno wolnych aktywów finansowych, jak i nieruchomości) przypadała nadal na Amerykę Północną oraz Europę Zachodnią, ale w najszybszym tempie przyrastają one w Azji.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Co dalej z prezesem UKE? Zanosi się na bezkrólewie
Biznes
Antydronowa gorączka, porozumienie ws. TikToka i chińskie elektryki z UE
Biznes
Polska wstrzymuje eksport z Chin, PGZ z licencją na amunicję 155 mm
Biznes
Politechnika Warszawska sprzedaje technologie
Biznes
Mercedes-Benz chce zarejestrować markę w Rosji. Dlaczego robi to teraz?
Reklama
Reklama