W Polsce ABG Spin jest zainteresowany spółkami softwarowymi specjalizującymi się w produktach dla sektora przemysłowego.
- Przejęcia będziemy finansować ze środków własnych - mówił Brzeski. Według niego, samo ABG Spin ma środki płynne w wysokości ponad 43 mln zł, a nadwyżka należności nad zobowiązaniami finansowymi wynosi również ponad 43 mln zł. W całej grupie kapitałowej nadwyżka jest jeszcze większa.
ABG Spin planuje ekspansję zagraniczną na rynki Rumunii, gdzie zrealizowała już program IACS, Bułgarii i Ukrainy. Według Brzeskiego, w tych krajach możliwe są przejęcia, ale ABG może też poprzestać na utworzeniu swojego przedstawicielstwa.
- Planowaliśmy przejęcia już wcześniej, ale ich realizacja opóźniła się z powodu rozmów o przyszłości grupy Asseco - poinformował Brzeski.
Obecnie głównym udziałowcem spółki jest Prokom Software, który kontroluje 42,68% akcji. Prokom zostanie w przyszłym roku przejęty przez grupę Asseco Poland, w związku z czym istniały plany połączenia ABG Spin z Asseco Systems, dzięki czemu ta druga spółka trafiłaby na giełdę.