Fundusz JCI Venture ocenił wartość intelektualną projektu, sfinansował specjalistyczne działania poprzedzające powołanie spółkii zasilił Hependo kwotą kilkuset tysięcy złotych, w zamian za co objął mniejszościowy pakiet udziałów. Fundusz planuje zwiększanie zaangażowania kapitałowego w Hependo w miarę realizacji kolejnych etapów rozwoju leku.

Hependo będzie działać jako spółka z ograniczoną działalnością, przy merytorycznym zaangażowaniu ekspertów z obszarów chemii, medycyny i farmacji z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Łódzkiej. Część badań nad nowym lekiem będzie prowadzona w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków, które ma swoją siedzibę w Parku Life Sciencew Krakowie. We współpracę z Hependo zaangażowana jest również firma Trigendo - innowacyjna polska spółka biotechnologiczną z kilkuletnią historią.

- W obszarze life science, spółka Hependo jest jednym z pionierskich przykładów transferu technologii z uczelni wyższej do biznesu, przy pełnym zaangażowaniu naukowców w działalność naukowo-biznesową. Jagiellońskie Centrum Innowacji, w ramach którego działa fundusz JCI Venture, specjalizuje się w tego typu projektach, posiada odpowiednie kompetencje oraz środki do ich realizacji i chce być jednym z głównych ośrodków komercjalizacji badań naukowych związanych z ochroną zdrowia w Polsce -  mówi Paweł Błachno, prezes JCI Venture.