Sędzia Robert Payne z Richmond (Wirginia) skazał Kolon Industries na zapłacenie takiego odszkodowania po ustaleniu, że koreańska firma przemysłu włókienniczego świadomie i złośliwie wykradła tajemnice handlowe i poufne informacje o włóknie kevlar. Oprócz kamizelek kuloodpornych. kevlar jest stosowany przy produkcji opon i światłowodów.
Kolon oświadczyła, że ma „solidne podstawy prawne i faktograficzne", na jakich zamierza oprzeć apelację od wyrokuj i dodała, że wiele z tych rzekomych tajemnic jest powszechnie znane. Zamierza też kontynuować postępowanie antytrustowe przeciwko koncernowi z USA, pierwszą rozprawę zaplanowano w marcu.
DuPont uznał odszkodowanie przyznane przez sąd za jedno z największych w procesach o kradzież tajemnic handlowych. — Kolon i jej kierownictwo starały się w zaplanowany, skoordynowany i uporczywy sposób wykraść nasze tajemnice handlowe — stwierdził główny radca prawny DuPonta, Thomas Sager.
Koncern zamierza zwrócić się do sędziego, który przewodniczył rozprawie trwającej 7 tygodni, aby polecił Kolonowi zaprzestać sprzedaży wyrobów wykonanych z wykorzystaniem tych tajemnic.
Z pozwu DuPonta wynika, że skargę złożono w lutym 2009, po odejściu w 2006 r. Michaela Mitchella z koncernu po 24 latach pracy, by prowadzić własną firmę produkcji włókien paramidowych. Później Kolon zaczął z nim współpracę i wydobył informacje o kevlarze, jakie Mitchell zabrał z koncenru.