Midas do­star­cza Cy­fro­we­mu Pol­sa­to­wi i sie­ci Plus mo­bil­ny in­ter­net w tech­no­lo­gii LTE. In­we­sto­rzy chęt­nie ku­po­wa­li jego pa­pie­ry: z rąk do rąk prze­szło po­nad 7,5 mln sztuk. Tak za­re­ago­wa­li na wy­rok Na­czel­ne­go Są­du Ad­mi­ni­stra­cyj­ne­go, któ­ry (ina­czej niż 8 ma­ja) był ko­rzyst­ny dla Mi­da­sa. NSA nie po­dzie­lił tym ra­zem ar­gu­men­tów T­-Mo­bi­le i od­da­lił skar­gę kon­ku­ren­ta gru­py So­lo­rza­-Ża­ka w spra­wie sta­no­wią­cej część spo­ru o prze­targ z 2007 ro­ku.

T­-Mo­bi­le nie zdo­łał do­wieść, że – jak ca­ły prze­targ – na­le­ży też unie­waż­nić po­stę­po­wa­nie prze­pro­wa­dzo­ne przez Urząd Ko­mu­ni­ka­cji Elek­tro­nicz­nej, w efek­cie któ­re­go spół­ki z gru­py Mi­da­sa – CenterNet i Mo­by­land – otrzy­ma­ły re­zer­wa­cje czę­sto­tli­wo­ści z za­kre­su 1800 MHz.

Po de­cy­zji NSA Mi­das po­czuł się bez­piecz­nie. „W oce­nie za­rzą­du Mi­das, CenterNet i Mo­by­land mo­gą na­dal w peł­ni ko­rzy­stać z przy­zna­nych im do 2022 ro­ku czę­sto­tli­wo­ści, a w kon­se­kwen­cji na­dal re­ali­zo­wać za­ło­żo­ne ce­le dzia­łal­no­ści gru­py" – po­dała spółka.

Praw­na sy­tu­acja Mi­da­sa jest skom­pli­ko­wa­na. 8 ma­ja NSA orzekł, że UKE po­wi­nien po­wtó­rzyć  prze­targ z 2007 r. Nie wia­do­mo, co zro­bi urząd.