Według radio RMF FM ?niedzielny handel miałby powrócić, ale tylko pod koniec roku i tylko na dodatkowe dwie niedziele. Taki plan w tej chwili rozważa rząd. Miałoby to rozładować kolejki w sklepach.

Realizacja pomysłu zależy od dwóch rzeczy: od tego, ile w grudniu będzie zakażeń i jak duże będą teraz kolejki przed sklepami, zwłaszcza w okresie przed mikołajkami.

Do końca tego roku zgodnie z prawem handlowe niedziele będą dopiero w grudniu: dwie przedświąteczne niedziele 13 i 20 grudnia. Rząd bardzo poważnie jednak rozważa dołożenie do tego dwóch wcześniejszych niedziel: 29 listopada i 6 grudnia - informuje RMF FM.

Taki ruch wymagałby jednak zmiany ustawy i współpracy Sejmu oraz Senatu.

Czytaj także: Niedziele handlowe 2020. W te niedziele będzie można zrobić zakupy w 2020 roku

Polacy są raczej za zniesieniem zakazu handlu. Co trzeci chce, aby zakaz nadal obowiązywał, ponad 50 proc. uważa, że powinien zostać przynajmniej na jakiś czas zawieszony.

Według najnowszych badań UCE RESEARCH wykonanych na zlecenie Hiper-Com Poland aż 53 proc. Polaków chciałoby powrotu niedziel handlowych. Zniesienie zakazu handlu w niedzielę najwięcej zwolenników ma w grupie 37-55 lat. Pomysł popiera aż 65 proc. Także w młodszej grupie (18-36 lat) ponad połowa badanych jest za.