Andrzej Wasilewski,
promotor sportowy i współwłaściciel spółki
organizującej gale bokserskie zainwestował w akcje
Hyperiona,
Aktualizacja: 03.07.2015 14:45 Publikacja: 03.07.2015 14:45
Andrzej Wasilewski,
promotor sportowy i współwłaściciel spółki
organizującej gale bokserskie zainwestował w akcje
Hyperiona,
właściciela
Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej.
W piątek ujawnił się, jako posiadacz ponad 5-proc. pakietu akcji.
Jak podała giełdowa firma, Wasilewski po transakcji z 29 czerwca ma 1,92 mln walorów, czyli 5,88 proc. wszystkich. Pod koniec ubiegłego miesiąca dokupił 855 tys. walorów.
Gale organizowane przez KnockOut wiele lat pokazywał Polsat, ale inwestorom giełdowym sam Andrzej Wasilewski raczej kojarzyć powinien się grupą MNI i Andrzejem Piechockim. W latach 2010-2012 zasiadał w radzie nadzorczej spółki Telprojekt (ostatnio wykonawca Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, MNI podaje, że ją sprzedał), a obecnie także w Ramtelu (spółka zależna MIT, pośrednio od MNI).
Wasilewski akcje Hyperiona kupił najprawdopodobniej od MNI.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopnia uderzyło w regionie Fukushimy. W tej samej prefekturze doszło w 2011 roku do katastrofy elektrowni atomowej.
To był najlepszy mecz turnieju - Rafael Nadal po tie-breaku w piątym secie pokonał Dominika Thiema i w półfinale zagra z Juanem Martinem del Potro.
Największa na świecie kolonia pingwinów królewskich została w tajemniczych okolicznościach zdziesiątkowana - w ciągu 35 lat jej liczebność zmniejszyła się z 500 tys. do 60 tys. par - informuje Sky News, cytując badanie opisane w magazynie naukowym "Antarctic Science".
Ugodą zakończył się wieloletni spór MNI, kontrolowanego przez Andrzeja Piechockiego i Orange Polska, zarządzanego dziś przez Bruno Duthoit. Porozumienie nie jest bez znaczenia dla losów Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej i unijnej dotacji z nią związanej. Właścicielowi MSS - Hyperionowi - powinna pomóc w zdobyciu bardzo potrzebnego finansowania, a może i dopięciu umowy (nota bene z Orange) na dzierżawę zasobów, które mają domknąć projekt.
W przededniu sprzedaży Hyperiona grupa MNI zawarła ugodę w trwającym kilka lat sporze z Orange Polska o rozliczenia telekomunikacyjnych firm. Choć w jego trakcie padały kwoty rzędu kilkuset milionów złotych skończyło się na rozliczeniu 10,3 mln zł.
Notowany na GPW fundusz MNI poinformował, że otrzymał od innego funduszu ofertę na aktywa telekomunikacyjne. Potencjalny kupiec chce zapłacić za nie 100 mln zł – podało MNI, którego akcje dziś drożeją.
Giganci podali już dane za miniony kwartał i pierwsze dziewięć miesięcy roku. Teraz pora na nieco mniejsze firmy. Obraz rynku średnich operatorów telekomunikacyjnych po trzech kwartałach 2013 r. jest mieszany, tak jak i mieszane są trendy w branży. Jak dowodzą wyniki Multimedia Polska najbardziej rentowne są ciągle sieci telewizji kablowej, gdzie marża EBITDA sięga 50 proc. Za to podobnie jak i w tradycyjnych telekomach stacjonarnych także kablówkom trudno przychodzi powiększanie statystyk baz abonentów i sprzedanych RGU. Problemu tego nie widać ciągle u podmiotów, które jak ATM, zajmują się perspektywicznymi dziś wśród telekomów stacjonarnych, biznesami: prowadzeniem data center i transmisją danych.
Po kwartalnych wynikach gigantów z telekomunikacyjnej branży przyszła pora na firmy średniej i mniejszej wielkości. Przejrzeliśmy ich dotychczas opublikowane sprawozdania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas