Lockheed poinformował we wrześniu, że trzy organy konkurencji w USA, Korei i Japonii zaaprobowały tę transakcję, ale koncern czeka na zgodę innych. Pozytywne decyzje urzędów z Chin i Unii Europejskiej powinny zostać ogłoszone w tym tygodniu — stwierdziły dwie osoby znające sprawę, ale nie mogą ujawniać się, bo nie mają uprawnień do rozmów z prasą. — Sprawa nabiera rozpędu, umowa powinna być sfinalizowana pod koniec października albo na początku listopada — stwierdziła jedna z nich.

Z chwilą ogłoszenia transakcji 20 lipca Lockheed dodał, że nie przewiduje większych przeszkód i zakładał sfinalizowanie całej operacji pod koniec IV kwartału albo na początku 2016 r. Będzie to jego największy zakup od czasu przejęcia w 1996 r. za 9,1 mld dolarów firmy wyspecjalizowanej w elektronice wojskowej Loral Corp. Obecny otworzy Lockheedowi dostęp do ważnych rynków zagranicznych i wzmocni jego pozycję wobec największych rywali, działu wojskowego Boeinga i Northropa Grummana.

Lockheed zastanawia się także nad sprzedaniem albo wyodrębnieniem swych działów systemów informacyjnych i usług dla rządu oraz kontroli pocisków rakietowych i kierowania ogniem o wartości 6 mld dolarów. Koncern bada również możliwość fuzji części swych działów o wartości 4 mld dolarów z innym dostawcą usług dla administracji USA, co mogłoby mu dać dodatkowe 2 mld dolarów.