Szef niskokosztowego przewoźnika Ryanair Michael O’Leary mocnymi słowami określił politykę gospodarczą Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Nazwał ją wprost „wypadkiem samochodowym” spowodowanym opuszczeniem Unii Europejskiej.

– Minibudżet był swojego rodzaju spektakularną porażką całej koncepcji brexitu – powiedział O’Leary na konferencji prasowej w Rzymie, którą to wypowiedź cytuje Reuters.

Zdaniem O’Leary’ego najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebuje obecnie Wielka Brytania jest „rozsądna umowa handlowa z Unią Europejską”, a Liz Truss, obecna szefowa rządu, niedługo straci stanowisko. Zdaniem szefa Ryanair, nastąpić to może w najbliższych tygodniach. Jego zdaniem, Liz Truss obecnie płaci cenę za obietnice, które złożyła członkom Partii Konserwatywnej, by uzyskać nominację na szefową partii i w konsekwencji zostać szefową rządu.

Czytaj więcej

Jeremy Hunt zlikwidował praktycznie minibudżet pani premier

O’Leary komentował w ten sposób decyzje nowego szefa resortu finansów Jego Królewskiej Mości, Jeremy’ego Hunta. Hunt odrzucił w poniedziałek plan gospodarczy Liz Truss i ograniczył jej programy wsparcia energetycznego. Tym samym minister finansów próbuje odzyskać zaufanie inwestorów do brytyjskiej gospodarki i waluty. Nominacja Hunta bardzo spodobała się szefowi Ryanair.

– Dorośli znów przejmują władzę… wrócimy do rozsądnej polityki ekonomicznej – stwierdził O’Leary.