Była modelka Jerry Hall, która przez lata była związana z Mickiem Jaggerem oraz potentat medialny wzięli ślub w 2016 roku.

Rozwód Murdocha, właściciela m.in. Fox News i The Wall Street Journal, prawdopodobnie nie zmieni struktury własności firm, w których posiada udziały. Udziały jego rodziny w firmach założonych przez Ruperta Murdocha znajdują się w funduszu powierniczym. Murdoch dzieli prawo do decydowania nad tym funduszem z czwórką swoich najstarszych dzieci – Lachlanem, Elisabeth, Jamesem i Prudence – ale ułożył je tak, aby nigdy nie mógł zostać przegłosowany – pisze amerykański dziennik. Murdoch ma też dwie córki z małżeństwa z chińską dziennikarką Wendy Deng.

„The New York Times” uważa, że kolejny rozwód może odbić się echem w całym jego imperium biznesowym, które jest bardzo wpływowe dzięki takim mediom jak Fox News Channel w Stanach Zjednoczonych, The Sun w Wielkiej Brytanii i Sky News w Australii.

Informacje o rozwodzie Murdocha i Hall przyjęto ze zdziwieniem, ponieważ małżeństwo, zwłaszcza w pierwszych latach, wydawało się szczęśliwe a Rupert Murdoch wolał spędzać czas z żoną, przekazując część obowiązków swoim dzieciom, w tym typowanemu na następcę Lachlanowi.

Majątek Ruperta Murdocha jest wyceniany przez magazyn „Forbes” na 17,7 miliarda dolarów.